Альбом “Гравюры Василия Касияна”, 1968 рік, видавництво Советский художник, Москва, 100 репродукцій з короткими описами, предмовою Касіяна і біографічною довідкою, російською мовою.

Роботи Василя Касіяна знайомі багатьом людям старшого покоління ще зі шкільних підручників, але мало хто замислювався над авторством числених ілюстрацій до «Кобзаря» та портретів літературних класиків.

За своє творче життя Василь Касіян створив близько 10 тисяч робіт: гравюр, офортів, ілюстрацій до творів класиків літератури. Його творчість стала символом краси та незламності духу в українській культурі.

Український графік Василь Касіян відомий своїм багатожанровим, глибоким та поетичним сприйняттям світу. Він був народним художником, а його талант зміг розквітнути завдяки українському вихованню та европейським вчителям.

Деякі з найкращих робіт Касіяна, зображення Тараса Шевченко, отримали визнання у світовому масштабі, принесли визнання як самому митцю, так і його Батьківщині – Україні.

У колекції культурного простору Кобзар є кілька робіт Василя Касіяна. Серед них такі твори майстра української графіки: ліногравюра “Селянка з Покуття“, лінорит “Шевченко з казахським хлопчиком“, ксилографія “Тарас Шевченко“, гравюра на лінолеумі “Прорив ліквідуємо. План перевиконаємо“.

У вступному тексті до альбому “Гравюры Василя Касияна” художник написав: “Я вчився мистецтву гравюри на дереві у друзів-художників, у природи, у художньої реалістичної спадщини“.
Також у тексті предмови Касіян написав:
Закончилась вторая мировая война, я с горечью узнал, что все мои работы раннего пражского и всего довоенного периода погибли.

Альбом “Гравюры Василия Касияна”. Видавництво “Советский художник”, Москва, 1968 рік. Редактор: Г. Конечна, художній редактор: С. Ліфатов, технічний редактор: М. Сафронович, коректор: Л. Асатіані.

Культурний простір Кобзар прагне зберігати українську культурну спадщину. Ми розповідаємо про книжки, документи, графіку та сучасне мистецтво.
Будь ласка, прокоментуйте
Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар