графіка

Касіян, Шевченко з казахським хлопчиком, лінорит, 1960

касіян шевченко з казахським хлопчиком 1960
Автор kobzar

Касіян Василь, лінорит (ліногравюра) “Шевченко з казахським хлопчиком”, 1960 рік. Папір. Розмір: 52,2х42,7 сантиметрів (20,6х16,8 дюймів).

Касіян, Шевченко з казахським хлопчиком, лінорит, 1960

Видатний український графік Василь Касіян написав багато робіт з зображенням Тараса Шевченка. Як майстер книжкової графіки він багато років ілюстрував твори Шевченка. Перші малюнки до поеми “Гайдамаки” були створені в 1918 році під час перебування в таборі військовополонених в Італії. Шевченківська тема стала однією з провідних у його творчості, на протязі свого життя Касіян кілька разів повертався до ілюстрування “Кобзаря”

Шевченко з казахським хлопчиком, лінорит, 1960

Лінорит або ліногравюра (від «лінолеум» і «гравюра») — опукла гравюра, створювана вирізуванням малюнка на лінолеумі. Щодо техніки та художніх засобів подібна до ксилографії. Виникла на початку 20 століття, вперше застосована як матеріал для гравірування у Німеччині в 1905 році.

Вікіпедія
Касіян, Шевченко з казахським хлопчиком, лінорит, 1960

Простіше кажучі лінорит – це створення тиражованих зображень шляхом контрастного друку з рельєфних поверхонь, або через трафарет який виготовляється з спеціального лінолеуму. Процес виготовлення трафарету дуже складний, тому що кінцеві відбитки повинні бути чистими та красивими. Робота над трафаретом починається з створення графічного малюнку (ескізу). Далі необхідно віддзеркалити ескіз. Кінцевий відбиток зображення буде дзеркальним відносно трафарету. Після виготовлення трафарету, майстер акуратно, якнайтоншим але суцільним шаром наносить на нього фарбу та робить відбитки.

касіян лінорит ліногравюра шевченко

Ліногравюра “Шевченко з казахським хлопчиком” опублікована в каталогах і альбомах: “Василь Ілліч Касіян. Альбом репродукцій”, 1962 рік (сторінка 43), та “Гравюры Василия Касияна“, 1968 рік.

касіян український графік

Відбитки першого авторського тиражу підписує сам художник. Прийнято вважати, що будь-який аркуш авторського тиражу є оригіналом і повноцінним художнім твором, якщо він надрукований і підписаний самим автором. Підпис, як правило, робиться твердим олівцем по вологому паперу. В цьому випадку її неможливо стерти без явних слідів підчистки, оскільки олівець глибоко врізається в папір.

касіян василь український графік

Культурний простір Кобзар має колекцію авторських ліногравюр та ксилографый Василя Касіяна. Оскільки наш колектив прагне зберігати та розвивати українську культуру, в наступних публікаціях ми продовжимо описувати роботи українських майстрів-графіків.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте