книги

Викуп. Оповідання Марка Вовчка. 1862 рік

Викуп. Оповідання Марка Вовчка. 1862 рік
Викуп. Оповідання Марка Вовчка. 1862 рік
Автор kobzar

Викуп. Оповідання Марка Вовчка. Прижиттєве видання книжки однієї з найвідоміших українських жінок-письменниць. Ця невелика книжка побачила світло в Санкт Петербурзі в 1862 році, і разом з іншими творами українських письменників, увійшла в серію книжок “Сільська бібліотека”.

Викуп. Оповідання Марка Вовчка. 1862 рік

Цікаво, що ця серія складалася з книжок справжніх засновників української літератури – Григорія Квітки, Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок. Всі книжки друкувалися невеликим тиражем, до наших часів багато книжок були утрачені.

Викуп. Оповідання Марка Вовчка. 1862 рік

Роскажу вамъ про Якова Харченка, якого вінъ смутку набравсь у Хмелинцяхъ, залицаючись до Коханівни.
Приходимо ми зъ нимъ, у неділю, підъ те село. Сонечко вже низенько. Мій парубокъ, дивлюсь, ніби почавъ приставати. Примічаю мовчки…. Придержавъ, знаете, собі ходу, — примічаю: зробився мій парубокъ зовсімъ другий чоловікъ. Всю дороту бувъ такий говірький та веселий, бубонівъ, якъ міський дзвінъ, а тутъ ніби води въ ротъ набравъ, и брови здвинувъ, и голову повісивъ.

Письменниця писала простою українською мовою, прості, життєві твори. Насправді і’мя письменниці – Марія Вілинська (1833 -1907рр), але українцям вона більш відома під псевдонимом Марка Вовчка, який сама письменниця не дуже полюбляла.

Марка Вовчок

Розповідають, що Марія була вродливою жінкою, і мала романи з деякими представниками літературнї еліти свого часу. Навіть великий Кобзар – Тарас Шевченко присвятив їй свій вірш – “Марку Вовчку”. Також відомо про близький зв’язок письменниці з Тургенєвим та Кулішем. Але все це чутки 🙂

Викуп. Оповідання Марка Вовчка. 1862 рік

Відомо, що ця вродлива жінка, була щє й дуже розумною. Вона володіла декількома іноземними мовами, часто подорожувала, була знайома навіть в Жулєм Верном.

Викуп. Оповідання Марка Вовчка. 1862 рік

Твори Марка Вовчка можна любити, можна не любити, але вони складають історію справжньої, народної, української літератури. Творчість письменниці відома і за кордоном. Наприклад повість “Маруся” була перекладена на декілька мов, і мала попит у іноземних читачів. Багато років Марія Вілинська працювала в відомому міжнародному журналі «Magasin d`Education et de Recreation».

Оповідання Марка Вовчка. 1862 рік

Невелика, але дуже цінна і рідкісна книжка “Викуп”. Оповідання Марка Вовчка. Надрукована в 1862 році. Вона складає золотий фонд нашого сайту, поруч з кижками Котляревського, Куліша, Шевченка, Грушевського, та інших видатних українців.

Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua

Кобзар

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте