книги

Історія України-Русі. Михайло Грушевський

История Украины-Руси. Михаил Грушевский
Автор bouquiniste

«Історія України-Русі» — багатотомне, прижиттєве видання робіт українського історика, ідеолога української державності, і Голови Центральної ради Української Народної Республіки (1918-1920 рр..) – Михайла Грушевського.

Ця історична монографія описує історію України, і земель населених Українцями, до середини 17 століття. Перший том «Історії України-Русі» був опублікований у Львові в 1898 році.

Історія України-Русі. Михайло Грушевський
Історія України-Русі. Михайло Грушевський

Великий український історик і громадський діяч Михайло Грушевський був упевнений, що українці і росіяни є різними і різновекторними по своєму походженню і розвитку народами, з різними коренями та історичними шляхами створення своїх держав.

Історія України-Русі. Михайло Грушевський

В своїх історичних дослідженнях, які були зведені у великий історичний збірник – «Історія України-Руси» Михайло Грушевський наводить численні докази того, що історія української нації починається в 4 столітті.

Історичними предками українців вважаються ранньослов’янські племена анти, які мали єдину мову і зачатки державного ладу. З плином часу з розрізнених поселень сформувалася єдина і велика слов’янська держава – Київська Русь.

Історія України-Русі. Михайло Грушевський

Основою праці Михайла Грушевського служить докладно викладене, написане цікавою для читання мовою, історичне спостереження про невпинний, багатовіковий розвиток української нації, розвиток її самобутнього побуту і унікальної культури.

Історія України-Русі. Михайло Грушевський

У своїх працях Грушевський приділяє особливу роль Великому князівству Литовському. Він доводить, що східнослов’янське населення відігравало в його становленні і розвитку важливу роль, він вважає цю державу продовженням Київської Русі.

грушевский

У той самий час, на думку автора, питання поділу християнства на православне і католицьке, змусило українців, з часом, зблизитися з Московською державою.

История Украины-Руси. Михаил Грушевский

В «Історії України-Руси» звертається особиста увага на історичний факт зради московськими князями умов Переяславської Ради.

Михайло Грушевський у своїй праці «Історія України-Русі» доводить, що українці протягом багатьох століть були пригнобленим народом і перебували в опозиції до урядів Речі Посполитої, Московської Русі і Російської імперії.

На думку історика українська нація має всі права на власну державність, адже для цього існують всі історичні і економічні передумови.

История Украины-Руси. Михаил Грушевский

Чому Михайла Грушевського ставлять в один ряд з такими великими українцями як Тарас Шевченко, Іван Франко, Григорій Квітка-Основ’яненко, Іван Котлятевскій, Пантелеймон Куліш та Микола Гоголь? Історик, політичний і громадський діяч, академік – Грушевський був засновником української наукової історіографії, активним прихильником українізації та української державності.

Поширьте будь ласка цей обзор в соціальних мережах. Українці мають знати свою історію

Кобзар

Про автора

bouquiniste

bouquiniste коллекционер редких антикварных книг, живописи, графики и предметов старины. Участвую в реставрации и спасении редких букинистических изданий, заинтересован в создании библиотеки библиографических редкостей...

Будь ласка, прокоментуйте