книги

Ліна Костенко. Поезії. Видавництво Смолоскип. 1969 рік

Ліна Костенко, Поезії, Крик з могили
Українське Видавництво Смолоскип Ліна Костенко
Автор kobzar

Ліна Костенко відома українська поетеса. Багато її творів було перекладено на різні іноземні мови. Ліна народилась 19.03.1930 року в місті Ржишев на Київщині, в 1936 році разом з батьками-вчителями переїхала до міста Київ.

Ліна Костенко українська поетеса

Ліна Костенко є автором трьох літературних збірок (станом на травень 1969 року):

  • “Проміння землі” – надруковано видавництвом “Молодь” в 1957р. тираж 6000 прим. (60 сторінок)
  • “Вітрила” – видавництво “Радянський письменник” 1950р. тираж 5800 прим. (95 сторінок)
  • “Мандрівки серця” – видавництво “Радянський письменник” 1961р. тираж 2500 прим. (111 сторінок)

Збірка поезій Ліни Костенко від Українського Видавництва СМОЛОСКИП ім. В. Симоненка являється без згоди і відома поетеси, за що ми просимо у неї вибачення.

Ліна Костенко Поезії Смолоскип

В травні 1969 року видавництво розіслало потенційним покупцям з Української Діаспори такі листи:

лист Українській Діаспорі Смолоскип Українське Видавництво
Лист Українській Діаспорі Смолоскип Українське Видавництво

Ваша Достойносте. Насамперед дозвольте нам подякувати всім тим Вельмидостойним особам, які попередньо зложили свої пожертви на Видавничий Фонд “Смолоскипа” ім. В. Симоненка, що уможливило нам продовжувати нашу видавничу діяльність і видати вперше довгоочікувану і найповнішу збірку поезій Ліни Костенко.

Ліна Костенко українська поетеса Смолоскип Українська Діаспора

Чи треба Вам писати хто така Ліна Костенко? Чи треба, щоби в супровідному листі давати оцінку її творчости? На нашу думку – ні! Саме ім’я Ліни Костенко говорить за себе. На Україні, зокрема серед творчої молоді Лiна Костенко стала вже легендарною постаттю, а її вірші переписуються і передаються з рук-до рук.

Поезії 1969 рік Смолоскип

Тому ми є певні, що ця збірка, яку ми видали без відома і згоди поетеси, стане настільною книгою в кожній свідомій українській родині.

ліна костенко крик з могили поезії

Рівночасно ми видали збірку захалявних вiршiв з України “Крик з могили” яка кидає яскраве світло на погляди й думки тієї частини творчої молоді, яка не може друкуватись в режимних виданнях.

видавництво смолоскип

Збірка поезій Ліни Костенко коштує 3.75 дол. , а “Крик з могили – 1.7 долларів. Обидві книжки разом коштують всього 4.75 дол. замість 5.45 дол.

Ліна Костенко поезії 1969 Смолоскип

Всі вельмишановні особи, яким шле мо ці два видання разом /щоби заощадитина поштовій оплаті і опакуванню, можуть ці книжки за тримати в себе ДВА ТИЖНІ, перечитати їх, переглянути їх і переслати в залученій конверті всього 4.75 дол. /а хто спроможний – просимо також зложити свою пожертву на наші видавничі цілі/, або книжки повернути.

Чеки просимо виставляти на “Смолоскип”, виповнюючи нижню частину цього листа. з подякою та найкращими побажаннями,

П. Багрій
Секретар Українське Видавництво “Смолоскип”

Цю частину просимо відрізати, виповнити і повернути разом з належністю/

  • в залученні пересилаю … дол. за збірку поезій Ліни Костенко і збірку захалявних віршів з України “Крик з могили” , а також свою пожертву … дол. на видавничий фонд “Смолоскипа ” .
  • Разом пересилаю … дол.
  • Примітка: Список всіх жертводавців, які зложили свої пожертви передше , і які зложать тепер – буде опублікований в українській пресі/.
  • Дата …
  • Підпис і точна адреса …

Ліна Костенко – відомий український класик, поетеса-шістдесятниця. Лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989). Свого часу письменниця відмовилася від звання Героя України. Зараз Ліна Василівна – почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Ліна Василівна Костенко вважається однією з найвідоміших жінок, які внесли свій внесок в розвиток української літератури, за всю історію України.

Про “генія слова” Ліну Костенко можна подивитись це коротке відео від каналу 1+1:

Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua

Кобзар
продам антикварную книгу
реставрация антикварных книг

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте