живопис

Старовинний портрет. Тарас Шевченко

портрет Тарас Шевченко
Автор kobzar

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 в родині селян-кріпаків. Місце народження Шевченка – селище Моринці, яке росташоване в Черкасській області, в самому центрі України. Біогафія великого Кобзаря – Тараса Шевченко відома практично кожному українцю. Його складне дитинство, навчання, і перші творчі кроки, росписані в багатьох історичних виданнях.

Чому ж фігура Шевченка стала культовою ще за його життя?

По перше тому, що він був простим Українцем, і в своїх творах розповідав про життя простих Українців. Його складний життєвий шлях був наповнений боротьбою. Шевченко мав талант, але він народився простим селянином і кріпаком. Він, незважаючи на труднощі, почав навчатися, знайшов можливість розвинути свій талант, пройшов великий шлях з українського села до Петербурга. Говорячи сучасною мовою, Шевченко всього добився сам. Завдяки своєму таланту, наполегливості, працездатності, і правильному оточенню. Завдяки своїм малюнкам, Тарас звернув на себе увагу впливових і відомих в Петербурзі людей. Він багато подорожував, бачив як живуть люди, малював і писав твори.

kobzar i gaydamaki тарас шевченко

Життя Кобзаря було складним, всі труднощі своєї долі Шевченко висловлював у віршах. Ці вірші написані просто і зрозуміло кожній людині. В ціх віршах – саме життя того часу. Самим відомим твором поета є Кобзар, надрукований в 1840 році. Поема Гайдамаки побачила світ в 1841 році. А в 1844 році вийшов Чигиринський Кобзар і Гайдамаки. Практично всі ранні видання Шевченка були знищені цензурою і часом. Третє видання Кобзаря було надруковане в 1860 році, в нього увійшло 17 творів і портрет Тараса Шевченка. В тому ж 1860 році побачив світ «Кобзарь» у перекладі російських поетів (СПБ, 1860; переклад російською мовою за редакцією М. Гербеля). Це останнє видання «Кобзаря» за життя автора, який помер 10 березня 1861 року.

За своє життя Тарас Шевченко намалював багато автопортретів. Портрети Шевченка, ще за його життя, прикрашали стіни багатьох домівок. Творчість поета і художника любили і шанували. Пізніше, після його смерті, різні художники малювали портрети Тараса Шевченка для приватних колекцій, бібліотек, навчальних закладів, і інших замовників. Деякі портрети з його зображенням – справжні і самобитні твори мистецтва, які малювали відомі художники.

Старовинний портрет Тарас Шевченко

Тарас Шевченко Кобзар
Старовинний портрет Тараса Шевченко в рамі

Цей портрет виконав невідомий художник на початку 20 століття. Ця робота має свої особливості і характеристики:
Розмір полотна без рами: 495 х 410 мм
Розмір полотна з рамою: 660 х 580 мм
Портрет написан масляними фарбами

портрет


Основа: фанера

Тарас Шевченко Кобзар


Над самим портретом розташовано малюнок праці українських селян на полі.

Тарас Шевченко Кобзар

З обох боків обличча Кобзаря намальовані квіти.

Тарас Шевченко Кобзар 1

Тарас Шевченко прожив насичене життя, залишив після себе велику спадщину. Пропоную документальний фільм россійскою мовою – Все о жизни Тараса Шевченка.

В фільмі використані малюнки та офорти поета. Вірші поета читає народний артист СРСР Сергій Бондарчук (в кадрі). Фрагменти автобіографії і щоденника Тараса Шевченка читає (за кадром) артист Рогволд Суховерко.

Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua

Кобзар

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте