книги

Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік
Автор kobzar

Мир Зои Лерман. Автор: Селим Ялкут. Художнє оформлення: Пінхас (Павло) Фішель. Київ: Дух і Літера, 2008. 352 стор. Російською мовою.

Селим Ялкут // Мир Зои Лерман.— Київ: Дух і Літера, 2008. — C. 352

Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Найдокладніша і максимально опрацьована робота про життя і творчість української художниці. Рідкісна книга-альбом “Мир Зои Лерман” була складена при житті майстрині на основі особистих спогадів Зої Наумівни та спогадів її друзів і колег. Ця книга про її особисту і творчу біографію, про її внутрішній світ.

Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Художник прагне до досконалості, обмежувачем можуть бути тільки терміни земного існування. Шанувальників, які сумують за передчасною смертю художника, може втішити споглядання його творінь. Тому що у світі мистецтва час тече по-іншому, це час цінностей, створених раз і назавжди. Усе сказане має до особистості Зої Лерман прямий стосунок. Найсумніша радість – бути поетом. Ці влучні слова Гарсіа Лорки ніби спеціально призначені для характеристики Зої Лерман. Сумна радість у її роботах, сумна радість у її характері, сумна радість у її світі. У цьому співмірність людського існування, у цьому бездоганний естетичний критерій її мистецтва.

Селім Ялкут
Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Ця книга про життя та творчість, про враження друзів та колег. Крім слів, книга містить багато фотографій картин та графіки, які вражають своєю поетичністю та вічними істинами добра, любові та краси.

Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Про художницю

Зоя Лерман (1934 – 2014) народилася, жила та працювала в Києві. У своїй роботі автор зробив аналіз творчості видатної художниці ХХ століття, чий буремний життєвий шлях був сповнений добрих справ, боротьби, мистецтва.

Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Посеред усіх колег Зою Лерман вирізняла любов до простої людини, її притаманна надпотужна інтуїція і здатність зображати невимовне. Як і все покоління художників, що жили й працювали під гнітом радянщини, її шлях – це шлях боротьби з офіціозом.

Полотна української нон-конформістки святково-епічні, світлі, піднесені, сповнені щирості і натхнення.

Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Живопис та графіка, що представлені в книзі, дозволяють краще зрозуміти творчість Зої Лерман, ніж будь-які слова. Вона є художником високого поетичного натхнення, що наділена унікальним даром передавати мовою мистецтва вічні істини добра, любові і краси.

Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Зоя Лерман була парадоксальною і трагічною особистістю одночасно. Вона була обдарована природою гармонією, яку світ не був готовий приймати. Для неї гармонією було життя її батьків, які, пройшовши через усі випробування суворої доби, залишалися злагодженими. Але коли ця модель розпалася, Зоя не змогла пережити кризу. У своїх полотнах та графіці художниця відобразила мрію про недосяжне та безпритульність самотнього генія.

книга автор Селім Ялкут 2008 рік

Тому творчість майстрині не залежить від часу. Зоя Лерман не мала нагород та звань, що надаються владою або офіційними державними організаціями, але вона є художником у найточнішому та єдиному значенні цього слова.

книга Мир Зои Лерман, Селим Ялкут, 2008 рік

Селим Ялкут. Про автора книги “Мир Зои Лерман”

Ялкут Селім Ісаакович – доктор медичних наук, член-корреспондент Нью-Йоркської академії наук, “кращий винахідник” Академії наук України (1988). Народився у 1941 році в Свердловській області під час евакуації, після війни його родина повернулася до Києва, де він закінчив медичний інститут. Перші три роки працював лікарем-терапевтом, а після аспірантури – науковим співробітником інституту онкології та радіології Національної академії наук України.

Гармонія і драма Зої Лерман

Зараз Селім Ісаакович є авторитетним фахівцем в галузі онкології, альтернативних методів лікування та клінічної алергології. Автор чисельних наукових статей, винаходів, монографій з медицини, а також літературних творів.

творчість української нонконформистки

Автор цього альбому представляє в літературі групу професійних медиків-лікарів, що стали відомими і навіть всесвітньо відомими письменниками. Займатися художньою літературою почав з кінця 1980-х років.

український нон-конформизм

Ялкут Селім – автор чотирьох книг, опублікованих у Києві в видавництві “Дух і літера” і шести книг, опублікованих у Санкт-Петербурзі в видавництві “Алетейя”, автор-редактор художніх альбомів єврейських художників, серед яких – “Мир Зои Лерман” (2008), “Світ Бориса Лекаря” (2012).

Книга про Зою Наумівну Лерман

У одному з інтерв’ю письменник сформулював своє творче кредо так:

Людина, особистість та суспільство у їх розвитку та протиріччях настільки цікава тема, що все інше залишає мене порівняно байдужим. Вважаю, що писати треба доступно, захопливо, за можливості з посмішкою.

книга автор Селим Ялкут 2008 рік

Про культурний простір Кобзар

Культурний простір Кобзар вже знайомив читачів з творчістю Зої Наумівни Лерман. Ми провели невелику виставку її робіт під назвою “Зоя Лерман, український нонконформізм в живописі“. Культурний простір Кобзар зберігає українську культурну спадщину та знайомить читачів з унікальними букінистичними виданнями і творами мистецтва.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте