сучасне мистецтво

Лерман Зоя, український нонконформізм в живописі

Зоя Лерман, український нонконформізм в живописі
Автор kobzar

Лерман Зоя – художниця-нонконформіст яка створила свій унікальний світ чуттєвості та відображала на полотнах неповторний художній стиль. Зоя Наумівна входила до другої хвилі художнього авангарду, яка виникла в Україні в 1960-1980-х роках як форма м’якого опору тоталітаризму та радянській владі.

Зоя Лерман, Сцена у карети, 1990, 102х75 см
Сцена у карети, 1990, 102х75 см

Зоя Наумівна Лерман-Луцкевич (1934 – 2014 р.р.) — радянський та український художник-живописець та художник-графік нон-конформістського, андеграундного спрямування. Член Національної спілки художників України (Вікіпедія).

Зоя Лерман, український нонконформізм в живописі

Картини Лерман сповнені ліризму, чуттєвості та емоційного підтексту, на них відображені такі почуття та стани, як радість, пристрасть, смуток, легкість, насолода. Художниця відома тим, що в своїх творах зображала артисток балету, а її персонажі були пластичними, витонченими, поетичними.

Зоя Лерман, Кармен, 1993 рік, 102х100 см
Кармен, 1993 рік, 102х100 см

Лерман любила використовувати яскраві кольори, щоб підкреслити образність своїх робі. Найбільш незвичайними її картинами були «білі», де вона малювала на білому полотні білою фарбою. Художниця створювала цілі сюжети лише з контурами та відтінками, адже, в її ідеальному світі, білий означав кохання.

Зоя Лерман, український нонконформізм в живописі

Життя Лерман не обійшлося без трагедій. Вона втратила частину своїх робіт через пожежу в 2001 році, важко переживала смерть чоловіка, мала конфлікти з родиною свого сина. Ці події вплинули на її мистецтво. Зоя Лерман, в той час, переходила від однієї крайності до іншої. Художниця використовує контраст чорного та білого для зображення взаємодії між людьми та зовнішнім світом.

Зоя Лерман, Дама і артист, 1983 рік, 77х100 см.
Дама і артист, 1983 рік, 77х100 см.

Альтруїзм, доброта та артистичне бачення навколишнього світу робить художницю Зою Лерман унікальним представником українського нонконформізму в живописі.

Зоя Лерман, український нонконформізм в живописі

Картини Зої Лерман зберігаються в різних колекціях, зокрема Національному художньому музеї України, Музеї сучасного мистецтва України, приватних колекціях Європи, США та Ізраїлю.

Зоя Лерман, Дама, 1990, 65х100 см
Дама, 1990 рік, 65х100 см

Зоя Лерман. Кілька причин, чому її картини цінуються серед колекціонерів:

  1. Унікальний стиль: Зоя Лерман була унікальною представницею українського нонконформізму в живописі. Художній стиль і неповторний світ чуттєвості відрізняють її від інших художників свого часу.
  2. Історичне значення: Творча діяльність Зої Лерман припала на час, коли на мистецькій сцені України домінував соціалістичний реалізм. Її опір конформізму та створення власного художнього світу стали знаковими в історії українського мистецтва.
  3. Рідкість: Картини Зої Лерман не є широкодоступними, і їх дефіцит додає їм цінності. Більшість картин зберігаються в музеях та приватних колекціях.
  4. Зростання попиту: Оскільки інтерес до українського мистецтва продовжує зростати, попит на картини Зої Лерман, ймовірно, збільшуватиметься, що потенційно сприятиме зростанню їхньої вартості.
  5. Художня якість: Картини Зої Лерман відомі своїм ліризмом, чуттєвістю та емоційним підтекстом. Її персонажі пластичні, граціозні та поетичні, що робить їх естетично цінними.
Зоя Лерман, український нонконформізм в живописі

Наприкінці я хочу зазначити, що творчість Зої Лерман є унікальним представленням українського нонконформізму в живописі. Картини Лерман сповнені ліризму, чуттєвості та емоційного підтексту. Вона зображувала почуття і стани, а не точні репродукції людей, з акцентом на радість, пристрасть, печаль, легкість, задоволення і багато іншого. Використання художницею кольору і найнезвичайніші “білі” картини підкреслюють образність її творчості.

Загалом, мистецтво Зої Лерман є свідченням людського духу і вираженням її внутрішнього світу, а її картини стали цінним внеском у культурну спадщину України та світу.

картина Зої Лерман Арлекін та Коломбіна, 1998, 90х60 см
Арлекін та Коломбіна,1998 рік, 90х60 см

Про культурний простір Кобзар

Україна багата на митців з унікальним миропочуттям та яскравими творчими роботами. Українська культурна спадщина складається з мільйонів неповторних творів мистецтва. Місія культурного простору Кобзар – популярізувати українську культуру в світі, знайомити з Україною як омого більше людей.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте