Лерман Зоя – художниця-нонконформіст яка створила свій унікальний світ чуттєвості та відображала на полотнах неповторний художній стиль. Зоя Наумівна входила до другої хвилі художнього авангарду, яка виникла в Україні в 1960-1980-х роках як форма м’якого опору тоталітаризму та радянській владі.

Зоя Наумівна Лерман-Луцкевич (1934 – 2014 р.р.) — радянський та український художник-живописець та художник-графік нон-конформістського, андеграундного спрямування. Член Національної спілки художників України (Вікіпедія).

Картини Лерман сповнені ліризму, чуттєвості та емоційного підтексту, на них відображені такі почуття та стани, як радість, пристрасть, смуток, легкість, насолода. Художниця відома тим, що в своїх творах зображала артисток балету, а її персонажі були пластичними, витонченими, поетичними.

Лерман любила використовувати яскраві кольори, щоб підкреслити образність своїх робі. Найбільш незвичайними її картинами були «білі», де вона малювала на білому полотні білою фарбою. Художниця створювала цілі сюжети лише з контурами та відтінками, адже, в її ідеальному світі, білий означав кохання.

Життя Лерман не обійшлося без трагедій. Вона втратила частину своїх робіт через пожежу в 2001 році, важко переживала смерть чоловіка, мала конфлікти з родиною свого сина. Ці події вплинули на її мистецтво. Зоя Лерман, в той час, переходила від однієї крайності до іншої. Художниця використовує контраст чорного та білого для зображення взаємодії між людьми та зовнішнім світом.

Альтруїзм, доброта та артистичне бачення навколишнього світу робить художницю Зою Лерман унікальним представником українського нонконформізму в живописі.

Картини Зої Лерман зберігаються в різних колекціях, зокрема Національному художньому музеї України, Музеї сучасного мистецтва України, приватних колекціях Європи, США та Ізраїлю.

Зоя Лерман. Кілька причин, чому її картини цінуються серед колекціонерів:
- Унікальний стиль: Зоя Лерман була унікальною представницею українського нонконформізму в живописі. Художній стиль і неповторний світ чуттєвості відрізняють її від інших художників свого часу.
- Історичне значення: Творча діяльність Зої Лерман припала на час, коли на мистецькій сцені України домінував соціалістичний реалізм. Її опір конформізму та створення власного художнього світу стали знаковими в історії українського мистецтва.
- Рідкість: Картини Зої Лерман не є широкодоступними, і їх дефіцит додає їм цінності. Більшість картин зберігаються в музеях та приватних колекціях.
- Зростання попиту: Оскільки інтерес до українського мистецтва продовжує зростати, попит на картини Зої Лерман, ймовірно, збільшуватиметься, що потенційно сприятиме зростанню їхньої вартості.
- Художня якість: Картини Зої Лерман відомі своїм ліризмом, чуттєвістю та емоційним підтекстом. Її персонажі пластичні, граціозні та поетичні, що робить їх естетично цінними.

Наприкінці я хочу зазначити, що творчість Зої Лерман є унікальним представленням українського нонконформізму в живописі. Картини Лерман сповнені ліризму, чуттєвості та емоційного підтексту. Вона зображувала почуття і стани, а не точні репродукції людей, з акцентом на радість, пристрасть, печаль, легкість, задоволення і багато іншого. Використання художницею кольору і найнезвичайніші “білі” картини підкреслюють образність її творчості.
Загалом, мистецтво Зої Лерман є свідченням людського духу і вираженням її внутрішнього світу, а її картини стали цінним внеском у культурну спадщину України та світу.

Про культурний простір Кобзар
Україна багата на митців з унікальним миропочуттям та яскравими творчими роботами. Українська культурна спадщина складається з мільйонів неповторних творів мистецтва. Місія культурного простору Кобзар – популярізувати українську культуру в світі, знайомити з Україною як омого більше людей.
Будь ласка, прокоментуйте
Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар