книги

Чорна Рада. Пантелеймон Куліш. 1857 рік

чорна рада 1857 пантелеймон куліш
Автор kobzar

Чорна рада була написана в 1845 році, але в реаліях сучасної України цей роман досить актуальний. Складна історія України накопичувалася роками. В ній були славні, героічні моменти, були часи зради і смути, була війна, голодомор, роки мирного життя, і завжди є надія на велике майбутнє.

антикварна книга. чорна рада 1857

Вивчання істрії, збереження культурного спадку, піклування про наступні покоління – це справа кожного українця який вважає себе патріотом. Роман Чорна Рада є справжньою історичною реліквією, яку треба вивчати і зберігати для нащадків. Цей твір гарний приклад історичних подій та їх наслідків.

Чорна Рада. Куліш

Роман вважається першим українським історіко-хронологічним росповіданням. В його основу покладені реальні історичні події. В цому романі є місце боротьбі за владу, зраді, огляду умов життя простих людей, і опис життя політичної верхівки козацтва.

прижиттєве видання рідкісна книга куліш

Складні часи описуються у Чорній Раді. Україна тільки почала об’єднуватись, але всї її сусіди (Російська імперія, Річь Посполита, Османська імперія, Кримське ханство, і навіть Швеція) намагалися цьому заважати заради своїх інтересів. Ці часи в історіі називають страшним словом “Руїна”. Не тільки зовнішній ворог знищував Україну, в середині країни було достатно внутрішніх ворогів.

Чорна рада — загальна козацька рада — збиралася для вирішення стратегічних питань, коли між старшинами не було одностайності. Найвідоміша з них відбулася 17—18 (27—28) червня 1663 року на околицях Ніжина. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України

Вікіпедія

В цьому розповіданні зібрані всі типажі українського козацтва, розкрита частинка українського самобутного менталітету, показані наслідки рішень простих казаків які віддають перевагу популістам. Цей історичний твір актуальний на протязі практично всієї історії України. Змінюються роки, історичні персонажі, але подіі розгортаються практично тіж самі.

Чорна Рада. Пантелеймон Куліш

Роман показує недоліки й переваги українського вольнодумства, які з роками не змінюються. Тому ця книга і виявляється тією самою історичною реліквією, в ній є пророцтво і застереження для наших дітей та онуків.

Книга “Чорна Рада” Пантелеймона Куліша вперше видана в 1857 році російською та украінською мовами. Російське видання було надруковано у Москві, укрїнське – у Петербурзі.

Куліш. Чорна рада. Перше видання.

Пантелеймон Куліш, історік й етнограф, друг і апонент Тараса Шевченка. Він брав участь в багатьох етнографічних експедиціях, записував народні скази і пісні простих людей, збирав по крохах українську народну історію. На протязі свого життя Куліш вивчав народний фолькльор, зібрав багато образів українців, зрозумів їх життєвий менталітет. Ці спостереження він клав на папір в історичних творах, в своїй хуторянській філософіі. Так народжувалися книжки Пантелеймона Куліша, так народився роман Чорна Рада.

Анткварна книга. Пантелеймон Куліш

Роман Чорна Рада – це безцінна спадщина історії нашої Держави

Прижиттєві видання Пантелеймона Куліша можна сміливо називати частинкою України, вони як земля біля рідної хати, ці книжки для кожного українця родова реліквія, якою не кожний взмозі володіти. Зберігати їх в своїй бібліотеці – це велика пошана і гордість для володаря. Таких книжок залишилося дуже мало, їх володарів не може бути багато.

Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua

Кобзар

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте