блог

Домашня бібліотека, колекція книг одного автора

Автор kobzar

Домашня бібліотека та створення колекції книг одного автора. Отже, ви намагаєтесь зібрати в своїй бібліотеці всі книги, написані конкретним автором, пропонуємо декілька порад від букініста з культурного простору Kobzar.

Сама перша порада для вас – зосередитися на перших виданнях автора. Але справжня колекція потребує додавання в власну бібліотеку кожного перевидання, іноземних видань та спеціальних видань книг автора, статей в журналах, та газетних публікацій. Зайве говорити, що це може стати досить великим і дорогим захопленням. Уявіть собі, наприклад, колекцію всіх видань Ернеста Хемінгуея.

старий та море ернест хемінгуей

Відомі та популярні автори з самого початку пропонують високі ціни на свої перші видання. Як правило, цей шлях до колекціонування має бути зарезервований для тих, хто має необмежені кошти або безмежний оптимізм. Проте ті, хто має бюджет менший, можуть створювати цікаві великі авторські колекції менш відомих авторів.

Проводячи пошук цін в Інтернеті та на різних аукціонах, потенційний колекціонер може отримати уявлення про те, чи попадають книги конкретного автора в діапазон його бюджету або колекційної ціни.

Оскільки важко вгадати, які автори витримають випробування часом, авторські колекції слід починати сбирати лише в тому випадку, якщо колекціонер має непідробний і постійний інтерес до автора, незалежно від вартості книг цього автора при перепродажу. Відстеження кожного іноземного перевидання Бориса Пастернака, наприклад, цікаве лише справжньому любителю творчості Пастернака.

пастернак доктор живаго

Незалежно від популярності автора найкращі авторські колекції поєднує одне: унікальні матеріали. Будь то чернетки романів, копії з авторськими написами, листи, написані автором, нотатки редактора автора або навіть лист від автора до своєї тітки, яка мешкала в Києві.

тарас шевченко лист чигиринський кобзар і гайдамаки

Унікальні матеріали значно збільшують цінність вашої колекції. По можливості додайте унікальні матеріали до своєї бібліотеки.

ілюстрація самокиш на сайті кобзар

Додатково до цього, свою авторську колекцію можна зосередити на конкретному ілюстраторі. Ілюстрації Миколи Самокиша, наприклад, стали предметом колекціонування, і ілюстровані ним книги часто цінуються більше за його ілюстрації, ніж авторський текст. Написані в цьому огляді принципи формування авторських колекцій застосовні і до колекцій ілюстраторів.

Підбиваючи підсумок, не турбуйте себе збиранням гучних імен (Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Ернест Хемінгуей, тощо), якщо у вас немає необмеженого бюджету.

Натомість зосередьтеся на менш відомому авторі та зробіть колекцію якомога унікальнішою та всеосяжною. Проте не приступайте до створення авторської колекції, якщо у вас немає справжнього та стійкого інтересу до творів конкретного автора.

культурний простір кобзар поради букініста

Культурний простір Кобзар прагне про розвиток бібліотечної справи, ми створюємо контент різними мовами, переклад цих порад від букініста російською мовою в нашому блозі.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте