
Журнал Советское фото. Огляд підшивки за 1928 рік.

Спочатку цей журнал виконував освітню функцію. Його статті докладно розповідали про тонкощі фотографічного процесу, знайомили з досвідом провідних фотомайстрів, давали поради та консультували читачів.

Редакція журналу “Советское фото” завжди уважно стежила за тим, що відбувається в радянській фотографії, роблячи огляди фотовиставок, фотоконкурсів, ініціювала нові фотоконкурси.

У журнальних статтях докладно аналізувалися успіхи та невдачі фоторепортерів та фотохудожників, рецензентами виступали не лише журнальні критики, а й прості фотографи.

Все це стимулювало розвиток майстерності, спонукало фотографів постійно вдосконалюватись. Від цього вигравала уся фотожурналістика.

1926-1930-і роки – це час сміливих експериментів у радянській фотографії, які пов’язані з цілою плеядою фотографів.

В. Девіс, С. Рибін, А. Родченко, Р. Трегер – прізвища знаменитих майстрів фотографії того часу можна перераховувати довго.

Критичні статті, огляди, рецензії в журналі “Советское фото” сильно впливали на формування зовнішнього вигляду ілюстрованих видань, на становлення та розвиток жанрів фотожурналістики.

Журнал “Советское фото” приділяв увагу новим формам подання візуальної інформації, ставав законодавцем нових течій у радянській фотожурналістиці.

Фотографи того часу шукали нові техніки та види висловлювання поставлених ідей. Прості репортажні фотографії вирушають на другий план, зміщуючись конструктивістськими композиціями та експериментами з фотомонтажем.

У 20-30-ті роки 20 століття у фотографії розвиваються пікторіалізм, конструктивізм, авангард та абстракціонізм.

Рання радянська фотографія, як така, стилістично, тематично та психологічно відрізняється від фотографій, зроблених в інших країнах та не радянськими фотографами. У добірках журналів “Советское фото” видно всю історію становлення та розвитку унікальної радянської фотографії.

Культурний простір Кобзар прагне про збереження цікавих історичних видань. Цей огляд є продовженням огляду підбірки перших років видання журналу “Советское фото”. Початок розповіді в статті з описом журналів 1926-1927 рік видання.
Будь ласка, прокоментуйте
Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар