графіка

Народження пісні, Михайло Дерегус, офорт, 1965 рік

Народження пісні, Михайло Дерегус, офорт, 1965 рік
Автор kobzar

Офорт “Народження пісні”, Михайло Дерегус, 1965 рік. Розмір аркуша: 74,5х44,5 см. або 29,3х17,5 дюймів.

Народження пісні, Михайло Дерегус, офорт, 1965 рік

У роботі “Народження пісні” Дерегус показує свого героя в яскравому оптимістичному образі. Душа козака розкривається з граничною силою, вона зачарована красою рідної землі, в ній народжується пісня.

Народження пісні, Михайло Дерегус, офорт, 1965 рік

Офорт “Народження пісні” відтворює образ молодого козака з кобзою, що неквапливо їде верхи українським широкополим мальовничим степом і співає в сутінках неосяжного простору.

Народження пісні, Михайло Дерегус, офорт, 1965 рік

Про техніку друку офорт

Технологія травлення і друку, як і всієї технології офорт, дають у розпорядження майстра-офортиста додаткові засоби художньої виразності і можливість отримувати різні відбитки з однієї пластини.

Повторне травлення створює багатющу тональну шкалу, а правильно заточений інструмент надає штриху особливу точність і витонченість. На пластині, вкритій лаком, малюють голкою або цвяхом, просто на металі – пензлем, змоченим кислотою, тощо, що диктує найрізноманітніший характер образотворчих засобів.

В офорті можливі волосяний штрих, пляма і м’яка широка лінія. Офортна лінія, вільна, невимушена, сприяє досягненню найширшої градації в емоційному ладі образу – від проникливої ліричності до напруженого драматизму.

Поєднання травленої лінії та акватинти (що дає пляму з м’якими переходами тону), ефекти світлотіні, посилені застосуванням “сухої голки” (що надає штрихам особливої насиченості, “оксамитовості”), неповторна фактура, яка виникає за умови багаторазового травлення, – все це надає офорту риси, що відрізняють його від будь-якого іншого виду гравюри.

Народження пісні, Михайло Дерегус, офорт, 1965 рік

Фрагмент офорту “Народження пісні” був опублікований на суперобкладинці альбому “Офорти Михайла Дерегуса, 1971 рік“. Ця ярка робота зустрічається в декількох ентерпритаціях, художнику подобався цей образ.

Михайло Дерегус альбом офортів

Зазвичай до техніки офорт звертаються художники, схильні до мальовничого бачення світу, які прагнуть змішати реальні та фантастичні образи. Світ Михайла Дерегуса – це єдиний, яскравий і неповторний світ. У творчості художника сплелися образи народної фантазії, що йдуть від української пісні або зійшли зі сторінок Гоголя та Лесі Українки, і вікова історія України.

Дерегус в культурному просторі Кобзар

Культурний простір Кобзар прагне зберігати, популяризувати та відновлювати багату культурну спадщину України через різноманітні програми та ініціативи. Ми підтримуємо молодих та визнаних українських митців, надаючи платформу для презентації та поцінування їхньої творчості.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте