блог

Вивіз картин за межі України, дозвіл

дозвіл на вивіз картин з україни
Автор kobzar

Дозвіл на вивезення картин та творів мистецтва за межі України. Дозвіл державного експерта, який пред’являтиметься представникам митних органів на кордоні України, потрібний для вивезення (через аеропорт, потягом, машиною) та для відправлення поштою предметів мистецтва (картин, графіки, скульптур), які перетинають кордон України.

Ця процедура передбачена для того, щоб культурні цінності національного масштабу залишалися у межах України. Тому вивозити можна лише предмети сучасного мистецтва, створені після 1950 року.

Відповідно до норм чинного законодавства України підлягають вивезенню за кордон такі предмети:

живопис, пластика малих форм, авторська графіка, гобелени, вироби декоративно-ужиткового мистецтва з кераміки, порцеляни, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів, створені після 1950 року.

Це пряма норма пункту 3 Додатка № 1 до Інструкції (Інструкція про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України), затверджену Наказом Міністерства культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002.

Зазначена Інструкція ґрунтується на Законі України “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” № 1068-XIV (Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей).За законом висновок видається не раніше, ніж через 30 днів з дати подання заяви (клопотання), до якої слід додати таке:

  • Документ, що підтверджує право власності на культурні цінності (договір купівлі-продажу; чек);
  • роздруковані фотографії предмета мистецтва, на яких чітко видно лицьову сторону, підписи, та тильну сторону предмета;

За наявності зазначених вище документів потрібно записатися на прийом до експерту, щоб він особисто переконався у правдивості інформаціі наданої в заяві. Вам потрібно заповнити бланк, у якому вказати свої дані, приблизну вартість предмета мистецтва*, країну до якої ввозиться предмет, одержувач (якщо предмет мистецтва буде відправлено як посилка).

  • Спеціаліст культурного простору Kobzar рекомендує вказувати реальну вартість предмета, оскільки такі предмети враховуються митними, поштовими та страховими службами при перетині кордонів.

Відповідно до чинної норми статті 371 Митного кодексу України не підлягають письмовому декларуванню якщо громадяни перевозять (надсилають) товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10’000 євро.

Важливо розуміти, що якщо предмет мистецтва – Ваша особиста річ, то його не можна назвати товаром. Щоб уникнути двозначних трактувань митними службами, на посилках потрібно вказувати “For personal use” або “Non-commercial use only” (що перекладається як “тільки для особистого використання”).

Якщо Ви перевозите предмети мистецтва, або відправляєте їх поштою, з метою виставки чи перепродажу, діє інша процедура митного оформлення, яка включає повну звітність та декларування предметів мистецтва як товарну групу.

Як оформити дозвіл на вивіз картин і творів мистецтва

При перетині кордону України митній службі необхідний документ на кожний витвір мистецтва – висновок державної експертизи культурних цінностей.

У висновку експерта є спеціальне формулювання “Може бути вивезене (пересилатись) з території України“. Такий документ підтверджує, що предмет мистецтва сучасний, не є культурною цінністю національного масштабу – отже можна вивозити або відправляти поштою по всьому світу.

Культурний простір Kobzar допомогає в оформленні дозволів на вивезення картин і творів мистецтва, створених після 1950 року, за межі України. Наші співробітники роблять пакування та поштове відправлення картин за кордон. Ми не займаємось оформленням дозволів на антикварні предмети.

дозвіл вивіз картин за кордон України

При замовленні послуг дозволу на вивезення + упаковка + адресна доставка зі страховкою – дозвіл на вивезення виготовляємо безкоштовно.

Для отримання детальної інформації зв’яжіться з нами, або зателефонуйте за номером 0634503058.

Можливо, перед вивезенням картини, гравюри, чи літографіі ви захочете оформити предмет в унікальну багетну рамку. Кожен любитель прекрасного знайде у культурному просторі Kobzar відповідні рами та зможе замовити їх з урахуванням індивідуальних побажань.

багет багетна майстерня кобзар

Цілком можливо, що після знайомства з нами у вас виникне бажання купити картину, яких дуже багато в нашій колекціі. Ми будемо раді допомогти вам підібрати найкращий твір сучасного мистецтва.

сучасне мистецтво кобзар

Культурний простір Kobzar – це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте