живопис

Місто Овруч. Картина Преображенського собору, 1934 рік

картина місто овруч собор
Автор kobzar

Місто Овруч. Картина Преображенського собору на замковій горі. Серцем і душею міста Овруч є Спасо-Преображенський собор, який знаходиться на замковій горі. Він став справжньою знахідкою для українських та зарубіжних істориків. Бо перш ніж стати місцевою гордіст’ю, тут відбулася не одна подія, яка увійшла у вітчизняну історію.

Картина Преображенського собору на замковій горі. Місто Овруч


Історичні події замкової гори


Замкова гора стала свідком не однієї історичної будови. На місці Спасо-Преображенского собора в 1678 році був побудований єзуїтський колегіум і костел. Коли в 1773 році орден єзуїтів закрився, то костел перейшов до ордену уніатських монахів-базіліан. Однак, в 1832 році будівля стала міським православним собором. Вона діяла протягом цілого століття після чого в 1937 році була практично знищена, від неї залишився тільки фундамент.
1990 рік є початком зведення знаменитого Спасо-Преображенського кафедрального собора, який щодня відвідує не один десяток людей.

Особливості архітектурного стиля

овруч


З 1990 року протягом 11 років відбувалося будівництво знаменитого Преображенського собору. Зовні він відрізнявся від свого попередника поєднанням різних архітектурних стилів давнього зодчества. На останньому етапі були зведені дзвіниця з західного торця і 5-глава по середині.


Що цінного можна знайти в Преображенському соборі


Головною «перлиною» храма вважається святиня раку з частиною мощей пмч. Макарія Овруцького, Переяславського та Канівського. Її силі і любовь довіряє кожна віруюча людина. Ця святиня до собору прийшла не одразу. Спочатку сюда її принесли на деякий час. Потім вирішили віднести до храму Святого Василя. Але, все ж таки, Макарія в 2002 знову повернулася до Спасо-Преображенского собору де і залишилась до цього дня.


Білокам’яна споруда стало символом и гордіст’ю Овруча. Вдале распаложеніе на замковій горі дозволяє бачити красиву будівлю гуляючи у будь-якому куточку міста. Всередині він також вражає своєю незвичністю. Адже поєднання різних архітектурних стилів є справжньою «родзинкою» на загальній картині. Сюди приходять не тільки для того, щоб возз’єднається з Господом, але і щоб отримати естетичне задоволення від історичної будівлі, яке до сих пір зберігає спогади минулого.

Місто Овруч. Картина Преображенського собору на замковій горі, 1934 рік.

картина овруч

Ця картина була намальована маслом на холсті в 1934 році художником Павлом Полствіним.

Картина Преображенського собору на замковій горі

Розмір картини з рамкою – 585 х 495 мм, без рамки – 510 х 415 мм.

Наш сайт збирає історичні матеріали, відновлює їх, і розповідає про історію України і світу.

Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua

Кобзар

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте