сучасне мистецтво

Алтанець Валентин одеський художник-нонконформіст

Валентин Алтанець одеський художник-нонконформіст
Автор kobzar

Алтанець Валентин Іванович (1936-1995) – український художник-нонконформіст, живописець та графік, чиї роботи привертають увагу своєю яскравістю та насиченістю кольору, унікальною грою світла та тіні, а також вмінням передати душу людини та природи.

Валентин Алтанець розпочав свій творчий шлях у Одеському художньому училищі, де отримав фундаментальні знання в галузі живопису та графіки. Пізніше він став активним учасником одеського нонконформістського руху, який у той час був одним з найбільш значущих в СРСР. Цей рух відкрив перед художником нові горизонти, дозволив йому проявити свої творчі здібності та закласти основи свого неповторного стилю.

Маски, Валентин Алтанець, одеський художник-нонконформіст
Маски. 28.5 х 20.5 см. Акварель, папір. 8О-ті, Одеса

Його картини відрізняються переважно реалістичними фігуративними основами, поєднаними з рисами модернізму. Однак, він не обмежував себе лише цим жанром і успішно працював у інших напрямках, таких як портрети та пейзажі. Головна особливість творчого стилю Алтанця – це унікальна гра світла та тіні на його картинках. У кожній роботі відчувається душа художника, його розуміння краси та любов до простих пейзажів та малюнків.

Алтанець проявляв у своїх роботах відданість гармонії, вдосконаленню техніки та деталей. Він, ймовірно, не прагнув викликати яскраві емоції у глядача, а скоріше хотів викликати повагу та захоплення своїм майстерністю та тонким смаком.

Дівчина в червоному, Валентин Алтанець, художник-нонконформіст
Дівчина в червоному. 28.6 х 23 см. Акварель, кулькова ручка, папір. 8О-ті, Одеса

З 1962 року художник брав участь у багатьох виставках. Він провів кілька персональних виставок в Україні, Фінляндії, Німеччині та Канаді. Його роботи знаходяться в Національному художньому музеї України (Київ), Одеському художньому музеї, Музеї сучасного мистецтва Одеси, галереї культурного простору Кобзар, а також у приватних колекціях в Україні, Росії, Канаді та Німеччині.

Валентин Алтанець був членом Національної Спілки Художників України (з 1993 року) та одним з засновників творчої групи “Човен”.

Про культурний простір Кобзар

Культурний простір Кобзар збирає власну колекію робіт одеських нонконформистів, активно допомагає українському сучасному мистецтву зайняти своє місце в світовому контексті. Ми підтримуємо розвиток мистецьких тенденцій та сприяємо культурній інтеграції України в світове мистецьке середовище.

На заглавному фото зображена робота “Спляча оголена”. 20.9 х 35.1 см. Акварель, карандаш, папір. 8О-ті. Одеса

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте