Губський Ігор Іванович (1954-2022) був талановитим українським художником, чиї роботи заслужили визнання як в Україні, так і за її межами. Він був яскравим представником Української школи мистецтва XX століття. Картини художника мають проходи на аукціонах у відомих міжнародних аукціонних домах «Cristie’s» та «Philips». Саме за його неповторне бачення світу митця називають майстром експресії в українському мистецтві XX століття.

Губський відомий своїм індивідуальним стилем, який відрізнявся живістю, динамікою та оригінальністю. Він створював свої твори за допомогою кількох потужних мазків пензля, які приводили їх у рух і змушували глядача переживати емоції, відчувати глибокі почуття та сприймати відчуття.

Ігор Губський – художник з упевненою рукою і точним оком, що володіє умінням одушевити картину кількома динамічними мазками, завдяки яким робота наповнюється диханням, трепетом життя.
Олеся Авраменко

Митець навчився геніально втілювати натурні враження в образи гострі, виразні, характерні, впізнавані і… зовсім не конкретні. Уміння узагальнювати, створювати образ типовий і водночас яскраво-виразний – рідкісне явище навіть у бувалих реалістів.

За станом душі і ставленням до живопису Ігор Губський – частково маньєрист у тому сенсі, що не обмежувався ремісничими правилами, взагалі не любив правил.
Олеся Авраменко
І він міг собі це дозволити, бо ремесло пройдено, вивчено досконально, а майстерність прийшла з досвідом, з роботою і це вже в крові. Маючи такий багаж, можна і необхідно рухатися далі, шукати, створювати авторські моделі світу, образи.

Губський: яскравий представник українського мистецтва
Врівноваженість колірних плям, ясна композиція полотна може бути хвацько порушена сміливим, дзвінким, парадоксальним мазком, колірним ударом, пластичним ліпленням, що змушують “звучати” твір чистішим і виразнішим.

Індивідуальність і сучасність прориваються в інтонаціях, у ракурсі, у погляді. Він вважав, що не можна судити про цінність картини за її технічним виконанням. Однак саму техніку і ремесло вважав надзвичайно важливими, бо вони є мовою, якою висловлюється художник.

Уміння Ігоря Губського дати влучну або просто образну психологічну характеристику персонажу високо цінують усі друзі й недруги, досвідчені й неофіти.

Об’єктивно такий талант зустрічається вкрай рідко. Після Рембрандта, Ель Греко, Франсіско Гойї, після Василя Перова та Іллі Рєпіна важко назвати ще такого гострохарактерного портретиста.

Ігорю Губському, окрім тонкого відчуття людської натури, рухів її душі, було дано вміння гостро характеризувати типаж, створюючи яскравий, несподіваний, часто глибоко філософський образ.

Найчастіше в його роботах прозирає гірка усмішка – “любіть нас сіренькими”, а писав він цю сірість, цю люту буденність дорогоцінними кольорами, пронизуючи безцінним яхонтовим світлом, перетворюючи ницості на драму: сам там побував, знав, які пристрасті можуть бути замкнені, киплять, живцем поховані, які надії жевріють у душах його героїв…

Художня правда ніколи не збігається з правдою побутовою, яка видається нам реальною, але захоплює, полонить уяву і душу владно, відчутно, болісно, чіпко.
Олеся Авраменко
Його роботи популярні серед колекціонерів та цінителів мистецтва, вони залишають незабутні враження на всіх, хто має задоволення насолоджуватися їх красою.

Картина “Вахтер”, 1987 увійшла до складу колекції та експозиції Державної Третьяковської галереї в Москві. Роботи Ігоря Губського зберігаються в Національному художньому музеї України, у Художньому музеї Мальме (Швеція), у Горлівському художньому музеї, Сумському художньому музеї, Луганському художньому музеї, у приватних колекціях України, Англії, Ізраїлю, Канади, США (Нью-Йорк і Чикаго), Швеції, в галереї культурного простору Кобзар.

Творчість Ігора Губського характеризується рідкісною серед звичайних реалістів здатністю до узагальнення, до створення типового та водночас яскраво-виразного образу.

При написанні статті використані фото з виставки робіт художника в Культурному просторі Кобзар (2023 рік). Цитати і фото з альбому “Персоны украинского искусства глазами Олеси Авраменко. Игорь Губский”, 2009 рік. Заголовне фото: картина “Арлекін”, 61х60 см., 2009 рік.

Про культурний простір Кобзар
Ми у культурному просторі Кобзар захоплюємося творчістю Ігора Губського. Його картини наповнені своєрідним змістом, з року в рік вони різні і схожі за стилем одночасно. Частину картин художник писав на полотні, але при цьому дуже любив писати на цупкому картоні та на ДВП. Наш культурний простір періодично проводить заходи і невеликі виставки картин. На початку 2023 року ми провели захід присвячений творчості Ігоря Губського. Картини, які ми презентували на цьому заході, зараз доступні для перегляду в нашій онлайн-галереї.
Будь ласка, прокоментуйте
Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар