
Атикварна книга “Оборона тилу від повітряного ворога”. Н. Стройков. Друге видання. 1929 рік видання. 128 сторінок. Багато малюнків та схем. Тираж 7000 примірників.

Війна й техніка, розділ з книги “Оборона тилу від повітряного ворога”.
Теперішня армія має в своєму розпорядженні величезні технічні засоби боротьби. На захист держав використовується все, чим володіють країни. Всі досягнення з ділянки техніми, науки й культури знаходять своє відображення у військовій справі.

Все, до чого поривається людська думка для загального добра, знаходить у війні своє пристосування, як засіб знищення або захисту. Ми бачимо таке використовування досягнень у галузі авіації та моторобудування, радіо, хемі, медицини, металургії, тракторобудівництва й т. ін.

В міру зросту й розвитку технічних ресурсів держав, зростае й збільшується і військова техніка. Особливо величезний скік зробила вона з часу початку останньої світової війни. Протягом останнього часу з’явилося багато нових засобів поразки (хімічно – отруйні речовини, танки, вогнемети), а допоміжні до цього засоби (артилерія, повітряна фльота, кулемети) надмірно виросли – як своєю могутністю, так і особливо кількістю.

Як приклад, візьмімо один із головних засобів нищення — артилерію, що тепер називають її “фабрикою вогню”. Не вважаючи на зростання і могутності, дальности стріляння й скорострільности, погляньмо лише, як вона збільшилась кількістю гармат.

На початку війни 1914 року артилерії було на фронті, зачислюючи сюди й запаси в Росії, – 7.257 легких польових гармат 1 795 rавбиць та важких гармат; до початку 1917 року налічувалося лише на фронті без запасів у країні : легких гармат 1 гавбиць – 9.788, важких гармат – 1.404 і 1107 різних гармат спеціального призначення – траншейних, автомобільних, зенітних та інших. У Німеччині на початку війни було: 6.70 легких польових гармат і 2.630 важких гармат; а до весни 1917 р. – легких польових гармат – 10.930 і важких гармат – 6.525.

Одночасно із збільшенням кількости гармат, а також із розвитком інтенсивности боїв, надзвичайно збільшилося видаткування артилерійних гарматнів.
Далі в книжці йде системне розповідання про оборону тилу. Приводимо список литературних джерел:
- Ю. Майер – Отравляющие вещества и их боевое применение”.
- Руководство по Химической службе РККА.
- Журнал Техника и снабжение выпуски „Военно – Химическое дело“ за 1925 26 г.г.
- Лапчинский – “Тактика Авиации”.
- Никольский – „Руководство по бомбометанию с са
молетов”. - “Временное наставление по защите от воздушно – химических нападений тыловых населенных пунктов, путей сообщения, фабрики заводов“.
- Воздушно – “Химическая оборона тыла изд. ЦCOCA Авиахима”.
- Проф. Глинчиков – “Клиника и терапия газоотравленных”.
- Ганслиан и Бергендорф – “Химическое нападе
ние и оборона”. - Каратыгин – “Мобилизация Промышленности”.

З цією книжкою цікаво прочитати обзор “Джиу-Джитсу. Самозащита без оружия“. 1928 год
Будь ласка, прокоментуйте
Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар