книги

Як ми вирощуємо високі врожаї конопель. 1955 рік

рідкісна книга антікваріар врожаї коноплі
Автор kobzar

Як ми вирощуємо високі врожаї конопель. Практичний досвід. Основною технічною культурою в нашому колгоспі є коноплі. Вони дають великі доходи, завдяки чому зміцнюється економіка колгоспу, підвищується матеріальний добробут колгоспників.

Відповідаючи на постанову Ради Міністрів Союзу РСР і ЦК ҚПРС «Про заходи по піднесенню льонарства і посиленню матеріальної заінтересованості колгоспів і колгоспників у збільшенні виробництва льону і конопель», колгоспники артілі ім. Шевченка під керівництвом партійної організації в 1954 році широко розгорнули боротьбу за високий урожай конопель.

конопля

Взимку 1953-1954 року коноплярські ланки провели значну роботу по заготівлі місцевих добрив. Агрономи колгоспу і МТС організували агротехнавчання, допомогли ланкам добре підготуватись до сівби. Запроваджуючи високу агротехніку, забезпечуючи виконання всіх робіт у кращі агротехнічні строки, колгосп щороку вирощує високі врожаї насіння й волокна конопель. У зв’язку з цим зростають його грошові й натуральні доходи.

Внаслідок запровадження правильної організації праці і передової агротехніки протягом трьох останніх років ми змогли збільшити площу посіву під коноплями з 60 до 356 гектарів. Врожайність становила по 9,4 центнера насіння й по 55 центнерів соломки, а на зеленцевих посівах збирали по 10,8 центнера волокна з кожного гектара.

 конопля коноплеводство

Розвиваючи своє громадське господарство, домагаючись з року в рік високих урожаїв сільськогосподарських культур, збільшуючи поголів’я громадського тваринництва і підвищуючи його продуктивність, наш колгосп вийшов у число передових по району.

У 1952 році від здачі коноплепродукції державі в колгоспну касу надійшло 1612 тисяч карбованців, у 1953 році – 2702 тисячі, в 1954 році – 10 500 тисяч карбованців, або 30 тисяч карбованців з гектара посіву. Неподільні фонди колгоспу в 1952 році становили 896 500 карбованців…

вирощування конопель коноплі

Ця невелика книжка наповнена практичними дослідженнями, які склав Микола Семенович Бонь, Голова колгоспу ім. Тараса Шевченка в селищі Піщане, Золотоніському районі, Черкаської області. Завдяки коноплеводству цей колгосп був одним з передових господарств району. У центрі уваги Голови колгоспу завжди було питання підвищення добробуту населення, вирощування конопель допомогало вирішувати ці питання. Конопля збагачувала народне господарство всієї країни!

конопля антикварная книга

Книжка “Як ми вирощуємо високі врожаї конопель” була надрукована в 1955 році. Тираж 2500 примірників. Це надзвичайно рідкісна книжка. Такі видання розподілялися по бібліотеках великого Радянського Союзу, і нажаль, практично всі примірники знищені на данний час.

Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua

Кобзар

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте