альбоми

Народна українська вишивка, 1936 рік

Українська народна вишивка, 1936 рік
Автор kobzar

Українська народна вишивка. Державне видавництво “Мистецтво”, Харків, 1936 рік. Представлені вишивки Поділля і Київщіни, які були відібрані з матеріалів першої виставки українського народного мистецтва в Києві. Альбом складається з 20 аркушів ілюстрацій.

Українська народна вишивка, 1936 рік

Українська вишивка — один із видів народного декоративного мистецтва українців; орнаментальне або сюжетне зображення на тканині, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами; один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і, зокрема, дівчат. (Вікіпедія)

Українська народна вишивка, 1936 рік

Вишивку вживають в українському народному побуті передусім на предметах одягу, в основному на жіночих і чоловічих сорочках. Крім того, вишивки поширені на предметах домашнього вжитку, як ліжники, обруси, наволочки, рушники тощо.

Українська народна вишивка, 1936 рік

Українська вишивка складається з візерунків, які мають свій символізм та геометрію. Велику увагу приділяли кольоровій гамі малюнку. Складний орнамент вишивки потребував майстерності майстериці, ручної роботи, та тривалого часу ретельної праці.

орнаменти української вишивки

В кожному з регіонів України орнаменти вишивки відрізнялися за кольором і за зображенням символів.

Українська народна вишивка, 1936 рік

Орнаменти та візерунки української вишивки служили не тільки прикрасою, а й захистом для своїх володарів. Історично склалося так, що вишивка вважалася родинним оберігом. Бабуся, мати, або наречена, вкладала в свою роботу любов, та віддавала вишивку онуку, дитині, чоловіку.

Історія України в малюнках

Вважається, що українська вишивка здатна підсилювати та оберігати того хто її носить або зберігає у себе в домівці.

Українська народна вишивка, 1936 рік

Вишивання було дівочим заняттям, дорослі жінки займалися ним рідко, хіба що допомагали дочкам дошивати посаг (придане) перед весіллям. У звичайний набір скрині посагу обов’язково входили вишиті рушники та сорочки.

Українська народна вишивка, 1936 рік

Альбом “Українська народна вишивка”

Видавництво Мистецтво Харків1936 рік

Культурний простір Кобзар прагне про збереження української культурної спадщини.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте