альбоми

Джураєва Олеся, графіка, альбом, 2008

Олеся Джураєва, графіка, альбом, 2008
Автор kobzar

Олеся Тимурівна Джураєва народилася 16 серпня 1982 року. Закінчила Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука у 2006 році.

графіка, альбом робіт Олесі Джураєвої

Під час навчання була ученицею відомого українського графіка Оксани Бербеки-Стратійчук та стажувалася у приватній майстерні О. Стратійчук у період з 2002 по 2005 рік.

Олеся Джураєва ліногравюра

Художниця працює в графічних техніках – кольорова гравюра, гравюра на картоні, пастель, ліногравюра, офорт. Олеся Джураєва проявляє свій талант у кольоровій гравюрі на картоні, поєднуючи техніки високого та глибокого друку, що дозволяє їй наблизити графічні відбитки до живопису.

Олеся Джураєва кольорова гравюра

Чудово охарактеризувала Джураєву мистецтвознавиця Іванна Стратійчук:

Її роботи можна було відокремити з-поміж інших за яскравий виразний колорит, сміливі контрасти, прості щирі форми і, звісно ж, за потужну енергетику, спрямовану з глибини графічного аркуша просто на глядача.

графіка, альбом робіт Олесі Джураєвої

Цій дівчині родом із Таджикистану (до України Олеся переїхала 1989 року) вдалося виробити власний стиль, що впізнається з першого погляду, і увійти до когорти знаменитих представників українського мистецтва.

Олеся Джураєва, графіка, альбом, 2008

Молода художниця працює в незвичній техніці, яку зараз мало хто використовує – великоформатні кольорові гравюри Олеся друкує з картону, який легко піддається нестримній щирості її чуттєвого різака.

Олеся Джураєва гравюра на картоні

Своє натхнення Олеся Джураєва черпає як у мальовничих куточках України, так і по всьому світу. Гравюри художниці наповнені спокоєм і гармонією. Олеся просто малює речі зі свого життя, і це захоплює.

графіка, альбом робіт Олесі Джураєвої

Джураєва веде виставкову діяльність з 2002 року

Роботи майстрині стали учасниками багатьох міжнародних виставок. З 2008-го вона – член Національної спілки художників України.

Олеся Джураєва, графіка, альбом, 2008

Олеся брала участь у 32 колективних виставках, має 8 персональних виставок: галереї “Грифон”, “Парсуна”, “КалитаАртКлуб”, Галерея Геррі Боумена (Львів), Майстерня, Галерея Фонду сприяння розвитку мистецтв. Учасниця ярмарків “Арт Київ” та Всеукраїнської трієнале графіки.

графіка гравюри Олесі Джураєвої

Джураєва – лауреат міжнародної премії «Rene Carcan Public Prize» (Брюссель, Бельгія, 2016), Другої премії IV International Exhibition of Contemporary Graphics Colombia (Букараманга, Колумбія, 2017), Першої премії «II Celebracion Impresa» (Ліма, Перу, 2018) та інших нагород у галузі графіки.

Олеся Джураєва, графіка, пастель

Твори Олесі Джураєвої зберігаються у Дніпропетровському художньому музеї, Музеї мистецтв Цукермана (Колекція і архів Південного міжнародної графічної ради, США), Національному музеї Тайваня, у приватних зібраннях в Україні та за кордоном.

Олеся Джураєва графіка гравюра на картоні

Самобутні графічні роботи Олесі не тільки вражають своєю красою та оригінальністю, але й мають значимість в контексті розвитку українського мистецтва. Технічна майстерність та творчість Джураєвої вражають експертів та поціновувачів мистецтва в усьому світі.

Олеся Джураєва графічна робота офорт

Безумовно, високу оцінку творів Олесі Джураєвої оцінять як у сучасних, так і в наступних поколіннях, що свідчить про важливість та актуальність її творчості.

Олеся Джураєва, графіка, альбом, 2008

Фото з альбому: Олеся Джураєва // Графіка. — Київ: ВХ[Cтудіо], 2008. — С.24

Про культурний простір Кобзар

Культурний простір Кобзар на даний час не має у своїй колекції робіт Олесі Джураєвої, але це лише питання часу. Ми прагнемо зберігати українську культурну спадщину. Тому ми створюємо інформаційний контент, проводимо презентації та знайомимо українців в усьому світі з роботами провідних майстрів.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте