альбоми

Олена Кульчицька, альбом графіка, Київ, 1954 рік

альбом графіка кульчицька
Автор kobzar

Олена Кульчицька, альбом графіка, зібрав декілька робіт талановитої української художниці. Творчий дебют Кульчицької стався на початку 20 століття. Олена обрала укріїнські графічні мистецтва, такі як техніка гравюри й офорту. В історії українського графічного мистецтва їй по праву належить одне з почесних місць.

кульчицька, зима в косові, кольорова гравюра на лінолеумі, 1912
Кульчицька, зима в Косові, кольорова гравюра на лінолеумі, 1912

За роки своєї роботи, Кульчицька створила багато художніх робіт, в яких живо відтворювала характерні думки і мрії людей. В її гравюрах, офортах, акварелях і малюнках ми зустрічаємо відображення образів народних героїв, малюнки українського побуту і звичаїв, унікальні образи народного одягу, елементи сільськоїї архітектури і незабутні краєвиди рідного краю.

кульчицька, ріка прут у горах, кольорова гравюра на лінолеумі, 1913
Кульчицька, ріка Прут у горах, кольорова гравюра на лінолеумі, 1913

Олена Кульчицька видатна українська художниця

Олена Кульчицька народилася 1877 року в м. Бережанах. 1907 року вона закінчила Академію образотворчих мистецтв у Відні. Вже перша персональна виставка її творів у Львові 1908 року, показала, що молода художниця свідомо стала на шлях народного малюнка.

кульчицька, хата під львовом, офорт і акватинта, 1930
Кульчицька, хата під Львовом, офорт і акватинта, 1930

Глибоке знання життя, ретельне збирання та грунтовне вивчення численних етнографічних матеріалів послужили Кульчицькій основою для формування і зміцнення свого власного творчого обличчя в українському образотворчому мистецтві.

олена кульчицька, карпатське село гребенів, акварель, 1931
Кульчицька, карпатське село Гребенів, акварель, 1931

Українське народне мистецтво стало для Кульчицької авторитетним вчителем і животворним джерелом натхнення. Для багатьох сюжетних композицій вона обирала теми народного життя. В цій благородній і самовідданій праці найближчим другом, вірним помічником і співучасником творчих поривів Кульчицької була її сестра Ольга. Світлій пам’яті сестри Олена Львівна присвячує даний альбом.

кулчицька, гуцульщина в труді, гравюра на дереві, 1947
Кулчинська, Гуцульщина в труді, гравюра на дереві, 1947

Разом з сестрою Ольгою Кульчицька багато і невтомно працювала над проектами виробництва килимів, меблів, посуду та емальових виробів. Ці роботи створені на грунті глибокого знання українського народного мистецтва. Її альбоми зразків народного одягу та монументальної народної архітектури західноукраїнських областей, а також ілюстрації й книжкове оформлення творів Івана Франка, Василя Стефаника, Михайла Коцюбинського та інших письменників, назавжди прикрасили українське мистецтво.

Альбом графіка Олена Кульчицька

Вміщені в цей альбом графіка Кульчицька – 18 малюнків художниці, що охоплюють період з 1909 по 1952 рік, є тільки невеличким фрагментом її широкої мистецької діяльності, але цілком достатнім для загального ознайомлення з характером її творчості як художника-графіка.

Альбом графічних робіт української художниці

Цей красивий, великоформатний альбом робіт Олени Кульчицької був надрукований в 1954 році, тиражем 2500 примірників, що робить його досить рідкісним.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте