Шляхи Мистецтва, місяшник, число перше, 1921 рік, Харків: Всеукраїнське державне видавництво; 11-а Радянська Друкарня. — 62, [2] с. — 30 × 21,6 × 0,6 см. Друковано в кількості 4000 примірників.

“Шляхи Мистецтва” літературно-мистецький журнал, що виходив у Харкові з 1921 по 1923 рік. За період існування вийшло 5 номерів. Редагували журнал В.Еллан, Г.Коцюба, В.Коряк.
Цей журнал став одним із перших друкованих майданчиків для висловлення думок про нове українське мистецтво та його майбутнє.

Предмова редакції “Шляхи мистецтва”
Війна й революція роспорошила мистецькі сили. відсунуло мистецтво на другий план. Особливо це характерне для України де над вільним розвитком мистецтва, крім пут буржуазного ладу, тяжили ще пута національної неволі.

Революція знесла перепони до творчості, розвіяла трухляві намули, відкрила для людської творчості нові обрії. Перед мистецтвом, як перед одним із проявів людської творчості прояснюються нові шляхи – шляхи вільного, незаперечного розвитку, шляхи оздоровлення і зросту, як в глибину, в височінь, до нових досягнень, – так і в простір найширших мас.

Місяшник “Шляхи Мистецтва” – ставлять собі метою зібрати роспорошені сили мистців в Україні, освітити сучасний стан мистецтва в цілому світі, віднайти шляхи його дальшого розвитку.
Найбільшу увагу редакція віддає мистецтву слова, як найяскравшому, найзрозумілішому, найближчому широким масам способу виявлення творчої думки мистця.

Єдиним критерієм для редакції буде художність твору і його поступовість – без жодної вузької фракційності, без обмеження якоюсь школою чи напрямком.
Хай “Шляхи Мистецтва” будуть тою трібуною, де у вільній діскусії кристалізуватиметься єдиний напрям, єдина школа – школа майбутнього мистецтва.

Культурний простір Кобзар прагне відновити доступ читачів до рідкісних книжок та журналів. Ми маємо власну бібліотеку та консультуємо поціновувачів рідкісних букінистичних видань щодо створення бібліотек. Особливу увагу ми уділяємо рідкісним виданням українською мовою. Українська культура багата і самобутна. Але, нажаль, наша культура тривалий час, планомірно пригноблювалася та знищувалася. Ми працюємо над відродженням української культури!
Будь ласка, прокоментуйте
Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар