журнали

Шляхи мистецтва, місяшник, 1921 рік

Шляхи мистецтва, місяшник, 1921
Автор kobzar

Шляхи Мистецтва, місяшник, число перше, 1921 рік, Харків: Всеукраїнське державне видавництво; 11-а Радянська Друкарня. — 62, [2] с. — 30 × 21,6 × 0,6 см. Друковано в кількості 4000 примірників.

Шляхи мистецтва, місяшник, 1921

“Шляхи Мистецтва” літературно-мистецький журнал, що виходив у Харкові з 1921 по 1923 рік. За період існування вийшло 5 номерів. Редагували журнал В.Еллан, Г.Коцюба, В.Коряк.

Цей журнал став одним із перших друкованих майданчиків для висловлення думок про нове українське мистецтво та його майбутнє.

Шляхи мистецтва, місяшник, 1921

Предмова редакції “Шляхи мистецтва”

Війна й революція роспорошила мистецькі сили. відсунуло мистецтво на другий план. Особливо це характерне для України де над вільним розвитком мистецтва, крім пут буржуазного ладу, тяжили ще пута національної неволі.

Шляхи мистецтва, місяшник, 1921

Революція знесла перепони до творчості, розвіяла трухляві намули, відкрила для людської творчості нові обрії. Перед мистецтвом, як перед одним із проявів людської творчості прояснюються нові шляхи – шляхи вільного, незаперечного розвитку, шляхи оздоровлення і зросту, як в глибину, в височінь, до нових досягнень, – так і в простір найширших мас.

Шляхи мистецтва, місяшник, 1921

Місяшник “Шляхи Мистецтва” – ставлять собі метою зібрати роспорошені сили мистців в Україні, освітити сучасний стан мистецтва в цілому світі, віднайти шляхи його дальшого розвитку.

Найбільшу увагу редакція віддає мистецтву слова, як найяскравшому, найзрозумілішому, найближчому широким масам способу виявлення творчої думки мистця.

Шляхи мистецтва, місяшник, 1921

Єдиним критерієм для редакції буде художність твору і його поступовість – без жодної вузької фракційності, без обмеження якоюсь школою чи напрямком.

Хай “Шляхи Мистецтва” будуть тою трібуною, де у вільній діскусії кристалізуватиметься єдиний напрям, єдина школа – школа майбутнього мистецтва.

місяшник про мистецтво 1921 рік

Культурний простір Кобзар прагне відновити доступ читачів до рідкісних книжок та журналів. Ми маємо власну бібліотеку та консультуємо поціновувачів рідкісних букінистичних видань щодо створення бібліотек. Особливу увагу ми уділяємо рідкісним виданням українською мовою. Українська культура багата і самобутна. Але, нажаль, наша культура тривалий час, планомірно пригноблювалася та знищувалася. Ми працюємо над відродженням української культури!

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте