графіка

Тонова літографія Т.Г.Шевченко, Л.Мітченко, 1990

Тонова літогоафія Т.Г.Шевченко, Л.Мітченко, 1990
Автор Pavel

Тонова літографія Тарас Григорович Шевченко, художник Людмила Мітченко, 1990 рік, Розмір: 50х60,5 см., або 19,7х23,8 дюймів.

Тонова літогоафія Т.Г.Шевченко, Л.Мітченко, 1990

Тонова літографія (голландська мова: toonlitho, tintlitho, getinte litho) – техніка літографічного кольорового друку, що належить до сімейства ручних планографічних гравюр. Це один із перших методів літографічного кольорового друку.

Тарас Григорович Шевченко, Л.Мітченко, 1990 рік

Для виготовлення тонової літографії використовується два камені. На один камінь наноситься малюнок, на інший – тон або відтінок. Літографська крейда або туш використовується для нанесення ілюстрації та тону на окремі каміння. Для виготовлення тонової літографії необхідні два відбитка, під час першого відбитка наноситься тон, а під час другого – ілюстрація.

Цей вид друку називається тонова літографія, тому що для цієї техніки використовується тільки один додатковий камінь, що містить тон або відтінок, на відміну від традиційної кольорової літографії та “tintkleurenlitho”, за яких заведено використовувати стільки каменів-тонів, скільки передбачається кольорів.

Тонова літогоафія Т.Г.Шевченко, Л.Мітченко, 1990

Людмила Іванівна Мітченко – член Спілки художників України. Працює у галузі станкової графіки та живопису. Створює пейзажі, натюрморти, портрети у реалістичному стилі.

Тонова літогоафія Т.Г.Шевченко, Л.Мітченко, 1990

Культурний простір Кобзар знайомить українців з роботами українських митців-графиків, розповідає про технології друку, прагне відновляти і поширювати культурну спадщину. Зараз ми збираємо експозицію графічних робіт з зображеннями Тараса Шевченка, якого можна сміливо назвати українським народним Кобзарем.

Про автора

Pavel

Автор контенту, цікавлюсь виданнями старих книжок та історією України, працюю з культурним простором Кобзар

Будь ласка, прокоментуйте