документи

Інформаційний Відділ Штабу Холмсько-Галицького фронту

Інформаційний Відділ Штабу Холмсько-Галицького фронту
Інформаційний Відділ Штабу Холмсько-Галицького фронту
Автор kobzar

Інформаційний Відділ Штабу Холмсько-Галицького фронту звертається до громадян з приводу неправомірних дій Жмеринського Совіту, і його спроб створення анархічної республіки.

Всі ви з Декларації Народньої Директорії знаєте, що вона забеспечує повну волю існування для всіяких організацій революційної демократії на теріторії України. Забеспечена в тому числі й воля існування й Совітам Робітничих Депутатів.

Але всім також відомо й те, що ні одна з сих організацій не може може собі присвоювати прав належних тільки найвищій владі Республіки. Директорія йде шляхом великого перебудування життя України й буде спиратись у своїй праці на волю всього трудящого народу. Ніякі самочинні захвати влади допущені не можуть бути.

До Конгресу Трудового Народу, котрий незабаром скликається, Директорія своєї влади не віддасть ніяким домаганням ні зправа, ні зліва. Хто йде зараз проти нашої Народної влади Директорії, ослабляє сили демократії на Україні.

Вищезгаданних принципів не додержав Жмеринський Совіт. Спираючись на фізичну силу, він відмовився підлягати наказам та распорядженням законних органів Директорії. Він почав організовувати на території Української Республіки якусь ні від кого незалежну державу та вносити неспокій і руїну в місцеве громадське життя.

Щоб недопустити зловживання взагалі непевними та чорносотенними елементами права на вільне користування з революційних здобутків трудового народу, місцева влада змушена була ліквідувати Жмеринський Совіт, яко організацію, діяльність котрої суперечить і шкодить інтересам народу.

Заступники народнього уряду повідомляють про се населення в твердій надії на те, що воно уважно поставиться до оцінки заходів його та не відмовить йому в довіррі й допоможе в боротьбі з тими самочинними організаціями, котрі вносять анархію в життя. Вони цим самим віддаляють нарід наш від остаточного здійснення та закріплення за ним його революційних здобутків і в першу чергу переведення земельної реформи та робітничого законодавства, таких необхідних для трудового нашого селянства та робітництва.

Інформаційний Відділ Штабу Холмсько-Галицького фронту.

Інформаційний Відділ Штабу Холмсько-Галицького фронту
Інформаційний Відділ Штабу Холмсько-Галицького фронту

Цей документ часів Директорії (1918 -1920 роки) показує приклад кривавої боротьби за владу на території України. Наша держава пройшла через багато випробувань і испитів на шляху до справжньої незалежності. Документи тих часів мають велику історичну і коллекційну цінність. Більшість цих документів була знищена часом і радянською владою, тому кожний з них можна віднести до музейних, рідкістних примірників.

Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua

Кобзар

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте