блог

9 березня день народження Кобзаря – Тараса Шевченка

тарас шевченко кобзар
Автор kobzar

Сьогодні 9 березня день народження великого Кобзаря – Тараса Шевченко. Багато років тому в простій кріпацькій родині народився хлопчик. Тоді ще ні хто не мав на уяві, що народилася людина, яку будуть цитувати навіть через 206 років після її народження!

Народний співак кобзар – це збірний образ українського фолькльору і його виконавців. Кобзар співає про складну долю і про кращі часи. Він розповідає справжню, народну історію України, без прикрас і цензури. Його пісні завжди актуальні, в них саме життя простих людей, з радістю і смутою, з жартами і сльозами.

день народження кобзаря тарас шевченко

Тарас Шевченко народився кріпаком, навчався, писав твори, малював. Непомітно для себе він знайшов свій шлях до сердець простих українців. Його твори були знайомі людям, їх читали і полюбляли.

Першу збірку своїх поетичних творів Шевченко видав 1840 року і символічно назвав її “Кобзар” . Книга складалася з 8 поезій: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч».

Пізніше в 1841 році були надруковані “Гайдамаки”, а в 1844 році – “Гамалія”. Того ж 1844 року була надрукована збірка “Чигиринський Кобзар і Гайдамаки” .

Тарас Шевченко Чигиринський Кобзар и Гайдамаки

Успіх “Кобзаря” виявився несподіваним навіть для самого поета. С того часу Тараса Шевченко почали називати “Кобзарем”. Популярність Тараса швидко набирала оберти.

Але ця популярність зіграла з ним важку долю. Ще за життя поета його твори заборонялися і знищувалися. Сам Шевченко був арештований і засланий на каторгу, аж два рази за життя.

Під час другого заслання, в Новопетровському укріпленні на півострові Мангишлак, комендант укріплення А. Маєвський та його наступник Усков полегшили побут безправного солдата-засланця. Шевченко мав змогу творити і займатися скульптурою.

день народження кобзаря

Творчість Тараса Шевченка назавжди увійшла до національного багатства України! Тому кожного року ми українці, з повагою, святкуємо його день народження – День Народження Великого Кобзаря!

Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua

Кобзар
продам антикварную книгу

Kobzar.in.ua допоможе вам зібрати власну бібліотеку. Зв’яжіться з нами та отримайте безкоштовну консультацію від букініста.

Про автора

kobzar

Культурний простір Kobzar - це бібліотека антикварних книг, галерея живопису, сучасного мистецтва та графіки, виставка предметів старовини і онлайн аукціон.

Ми допомогаємо реставрувати антикварні книжки, консультуємо по вопросах купівлі-продажу живопису, книг, меблів для бібліотек, та предметів старовини.

Будь ласка, прокоментуйте