Сьогодні 9 березня день народження великого Кобзаря – Тараса Шевченко. Багато років тому в простій кріпацькій родині народився хлопчик. Тоді ще ні хто не мав на уяві, що народилася людина, яку будуть цитувати навіть через 206 років після її народження!
Народний співак кобзар – це збірний образ українського фолькльору і його виконавців. Кобзар співає про складну долю і про кращі часи. Він розповідає справжню, народну історію України, без прикрас і цензури. Його пісні завжди актуальні, в них саме життя простих людей, з радістю і смутою, з жартами і сльозами.

Тарас Шевченко народився кріпаком, навчався, писав твори, малював. Непомітно для себе він знайшов свій шлях до сердець простих українців. Його твори були знайомі людям, їх читали і полюбляли.
Першу збірку своїх поетичних творів Шевченко видав 1840 року і символічно назвав її “Кобзар” . Книга складалася з 8 поезій: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч».
Пізніше в 1841 році були надруковані “Гайдамаки”, а в 1844 році – “Гамалія”. Того ж 1844 року була надрукована збірка “Чигиринський Кобзар і Гайдамаки” .

Успіх “Кобзаря” виявився несподіваним навіть для самого поета. С того часу Тараса Шевченко почали називати “Кобзарем”. Популярність Тараса швидко набирала оберти.
Але ця популярність зіграла з ним важку долю. Ще за життя поета його твори заборонялися і знищувалися. Сам Шевченко був арештований і засланий на каторгу, аж два рази за життя.
Під час другого заслання, в Новопетровському укріпленні на півострові Мангишлак, комендант укріплення А. Маєвський та його наступник Усков полегшили побут безправного солдата-засланця. Шевченко мав змогу творити і займатися скульптурою.

Творчість Тараса Шевченка назавжди увійшла до національного багатства України! Тому кожного року ми українці, з повагою, святкуємо його день народження – День Народження Великого Кобзаря!
Будь ласка поширюйте статтю в соціальних мережах, це допоможе нам підвищіти якість та користь контенту на сайті kobzar.in.ua
Кобзар

Kobzar.in.ua допоможе вам зібрати власну бібліотеку. Зв’яжіться з нами та отримайте безкоштовну консультацію від букініста.
Будь ласка, прокоментуйте
Ви повинні бути авторизовані, щоб залишити коментар